15 czerwca 2018r. w Reszlu odbyła się konferencja pt.” Gdy kończy się młodość…” zorganizowana z okazji okrągłego 20-lecia istnienia Zespołu Opieki Zdrowotnej, którą poprowadził Pan Szymon Hołownia i Pani Małgorzata Chmarycz, dzięki którym czas trwania konferencji upłynął niespodziewanie szybko i przyjemnie.
Konferencja była wspaniałą okazją do podziękowania personelowi oraz Dyrektorom za ich owocną, oddaną choć często bardzo ciężką pracę. Nie zabrakło również wspaniałych gości, którzy wyrazili swoje uznanie za przebyte lata pracy oraz wysoki poziom obsługi, dzięki której Nasi seniorzy czują się w Naszej placówce jak w domu.
Podczas prelekcji wielokrotnie poruszano problematykę szybkiego postępu starzenia się społeczności, jak również coraz częstszych zachorowań na udar mózgu. Poruszany został m.in. temat „Jak rozpoznać pierwsze objawy udaru mózgu, i jak sobie z tym radzić i co zrobić, żeby uniknąć tej podstępnej choroby?”
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością w tak szczególnym dniu, podzieleniem się swoim doświadczeniem oraz przekazaniem swojej nieocenionej wiedzy.
W szczególności jeszcze raz bardzo dziękuję całemu personelowi za wykonywaną pracę, za jakość obsługi i sumienne wykonywanie swoich obowiązków.
Poprawiono: wtorek, 12, czerwiec 2018 14:17
Konferencja rozpoczyna się od rejestracji uczestników
w "Galerii Zamek", ul. Podzamcze 1, 11-440 Reszel
15 czerwca 2018 r.
Prowadzącym konferencję będzie Szymon Hołownia.
Szymon Hołownia to polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press.
Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad", MediaTory, Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne oraz Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Newsweeku", kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!", jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego". Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Ludzi w czasach Jezusa" (2016) i „Instrukcję Obsługi Solniczki" (2017).
Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Nasza placówka jest położona w malowniczym regionie Pojezierza Mrągowskiego, nad rzeką Sajną, w otoczeniu pięknych krain: od strony północnej graniczy z Niziną Sępopolską, od zachodniej z Pojezierzem Olsztyńskim, z kolei od wschodniej sąsiaduje z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, a od południa z Równiną Mazurską.
Sąsiedztwo jest przepiękne i wymarzone, zapewnia spokój i ciszę dla naszych pacjentów.
Na podstawie Uchwały nr 645/2017 Zarządu Powiatu w Kętrzynie z dnia 28 marca 2017r., otrzymaliśmy w użytkowanie na okres do trzech lat nieruchomość przy ul. Krasickiego 7 w Reszlu.
Dnia 30 marca 2017r., na dany obiekt został złożony wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, niestety do dnia dzisiejszego, przedmiotowy wniosek jest w dalszym ciągu weryfikowany.
Poprawiono: poniedziałek, 04, czerwiec 2018 09:19